Lunsjseminar om lokalsamfunnet Søndre Nordstrand

Vi arrangerer lunsjseminar MED LOKALT FOKUS onsdag 25. mai 2023 kl. 11-12:30 i Forandringshuset, Holmlia.

I forbindelse med årets Pinsefestival ønsker vi å lære mer om lokalsamfunnet; dets utfordringer og drømmer. Vi ønsker å høre mer om hva Oslo kommune, har gjort og gjør for at et godt, inkluderende og mangfoldig lokalsamfunn kan blomstre? Vi inviterer lokale aktører til å dele kunnskap.Målgruppen for seminaret blir både menighetene i bydelen og utover dette alle som måtte være interesserte.

Målgruppen for seminaret blir både menighetene i bydelen og utover dette alle som måtte være interesserte.

  • Velkomst og introduksjon
  • ved Bydelsleder Odd Rune Andersen
  • Lokalsamfunnsbygging: perspektiver med lokalhistorikerne Marius Park Pedersen https://holmliahistorie.no og Lisbeth J. Fossum
  • Åpen diskusjon om Oslo-Syd – hvor går det? Drøm, innsats, og felleskap.
  • Avslutning

Påmelding med info om allergier sendes til lemma.desta@norkr.no innen 20.mai 2023.

Norges Kristne Råd er fellesorganisasjon for kirkene i Norge. I forbindelse med pinsehøytiden arrangerer vi festivalen som har fått navnet «Pinsefestivalen». Festivalen skal være et møtested mellom folk fra kristne kirker i andre land og norske lokale menigheter.

Previous

Next

Legg til kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Ønsker du å dele?

Gjerne del dette innlegget med dine venner!