Arendalsukedebut: Nettverkssamling for kristne aktører

Onsdagen ble rett og slett en liten pionérdag for Norges Kristne Råd på Arendalsuka. Da arrangerte vi historiens første nettverkssamling for kristne aktører under Arendalsuka.
Publisert: 17. august 2023

Onsdagen ble rett og slett en liten pionérdag for Norges Kristne Råd på Arendalsuka. Vi arrangerte en nettverkssamling for kristne aktører sammen med Frelsesarmeen og Knif i Frelsesarmeens sine lokaler i Arendal.

Dette er første gang en slik samling har funnet sted under Arendalsuka.

Tanken er å skape en arena hvor ulike kristne aktører kan møtes, det være seg fra politiske miljøer, frivillig sektor, næringsliv og menighetsliv.

Barne- og familieminister Kjersti Toppe stilte på samlingen og hadde en tale for de litt over hundre personene som møtte opp. Etterpå fikk de frammøtte nyte velsmakende tapas laget av Bibelskolen i Grimstad.

Tilbakemeldingene var unisont gode, og på bakgrunn av dette annonserte generalsekretær Erhard Hermansen at arrangementet skal gjentas til neste år.

Se bildegalleri fra treffpunktet:

Flere artikler

Når kirkene deltar i innvandringsdebatten 

Publisert: 5. desember 2025

Gaven å være til: nytt materiell for å bli en kirke av alle og for alle

Publisert: 3. desember 2025

Moderne slaveri: Dette skjer i våre gater – hva gjør vi? 

Publisert: 12. november 2025