Generalforsamling og jubileumsfest

Til uka samles medlemmer, observatører og tilsluttede organisasjoner i Drammen til generalforsamling i Norges Kristne Råd. Det også duken for en storslagen feiring av 30-årsjubileet.
Publisert: 16. mars 2023
Vedleggsdetaljer Radsmote-2021-samlet-scaled

Til uka – nærmere bestemt onsdag 22. og torsdag 23. mars, samles medlemmer, observatører og tilsluttede økumeniske organisasjoner i Drammen til generalforsamling i Norges Kristne Råd. Det blir dager tettpakket med program, men også med tid til gode samtaler.

Her kan du laste ned hele programmet i pdf!

– Jeg gleder meg til å samles til viktige samtaler – og ikke minst til å feire 30-årsjubileum for Norges Kristne Råd, smiler generalsekretæren selv, Erhard Hermansen, det er tydelig at han gleder seg.

Onsdag kveld smeller jubileumsfesten i gang, med treretters middag, festtaler, sang, musikk og teateroppvisning ved profilerte kunstnere. Så er tiden inne for utdeling av den gjeve Økumenikkprisen!

Flere artikler

En uke med økumeniske møter om lederskap, religionsfrihet og klimarettferdighet

Publisert: 13. mars 2026

Kvinner samlet til bønn over hele Norge

Publisert: 12. mars 2026

Ti år mot moderne slaveri – kirkene står fortsatt sammen

Publisert: 6. mars 2026