Flerkulturell Pinsefestival 10. juni 2019

Pinsedagen regnes som fødselsdagen til den kristne kirken. Det har blitt en tradisjon å samles på tvers av konfesjoner og kulturer i pinsehøytiden, og i Oslo samles ulike menigheter til Flerkulturell Pinsefestival i St. Hanshaugen park.

Flerkulturelt kirkelig nettverk i Norges Kristne Råd står for koordineringen av festivalen som samler migrantmenigheter og etablerte norske kirker. Målet med dette arrangementet er å skape en møteplass for den mangfoldige kirkefamilien, samtidig som migrantmenighetene synliggjøres. 

Lemma Desta er prosjektleder i flerkulturelt kirkelig nettverk.

 

Tema for 2019 er vennskap, og kirkene i Oslo inviteres for å vise Åndens frukt gjennom vennskap med hverandre og byens mangfoldige befolking. Arrangementet avsluttes med et festmåltid i vennskapets ånd.

Barna inviteres til å delta på vennskapsverksted i Den kinesiske menigheten i Geitmyrsveien 7D fra kl 11.45.

Programmet ser foreløpig slik ut:

 

Din menighet kan delta som vertskap gjennom å

– invitere: Stå på listen som medarrangør og promotere festivalen i egne kanaler
– betjene: Menighetsledere betjener de øvrige gjestene under fellesskapsmåltidet
– tjene: Bidra med frivillige til gjennomføring av festivalen
– arrangere: Delta i komiteen for neste års festival

Du kan lese mer om festivalen på hjemmesiden eller på Facebook. På hjemmesiden finnes informasjonskort du kan printe og dele ut og plakater som kan henges opp i menigheten din eller andre steder.

Previous

Next

Legg til kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Ønsker du å dele?

Gjerne del dette innlegget med dine venner!