VÅRE INNLEGG
Norge bør slutte seg til FNs atomvåpenforbud
Norge kan ikke kalles en legitim fredsaktør og samtidig være passive i kampen mot atomvåpen. Det er på tide at Norge tar hodet opp av sanden og støtter FNs atomvåpenforbud
Bidra til innsamling og bevaring av minner fra koronatiden
Norske museer samarbeider nå om å samle inn befolkningen sine minner fra livet under koronapandemien.
Kirke på nye måter i Sauda
Hva skjer når Gud kaller mennesker til å flytte til en industribygd sør på Vestlandet? Kjetil Sigerseth har snakket med Kristian Landro om det å ta utfordringen når den kommer.
I disse erfaringene ligger det mye kunnskap for oss som lurer på hvordan vi kan leve som kristne i vår tid.
Se flere innlegg
HVA VI GJØR
Martin Luther King-dagen
I januar feires Martin Luther Kings fredsarbeid med utdeling av Ikkevoldsprisen.
GLOBAL UKE
8. – 15. november arrangerer vi Global uke for å belyse global urettferdighet.
Kvinnenes internasjonale bønnedag
Arrangeres over hele verden fredag 6.mars.
Bønneuke for kristen enhet
Arrangeres over hele verden i januar.
Skaperverkets dag
Verden står overfor store utfordringer blant annet knyttet til klimaendringer, plastforsøpling, og urettferdig fordeling. Din menighet kan være med å utgjøre en forskjell.
FØLG OSS PÅ SOSIALE MEDIER
KONTAKT OSS